Menu Zamknij

Materace JANPOL – Opinie na temat firmy

Firma Janpol istnieje na rynku już od 25 lat. Zajmuje się produkcją materacy kieszeniowych, lateksowych, z pianki lateksowej, termoelastycznej, bonnelowych, składanych, dziecięcych oraz typu pulse. W swojej ofercie posiadają również stelaże i łóżka oraz dodatki typu pokrowce do prania, poduszki i dodatkowe elementy sprzyjające lepszemu wysypianiu się. Postanowiliśmy sprawdzić dokładnie jakie są opinie na temat tej firmy i jakie posiada certyfikaty oraz nagrody.

Spis treści

3 najlepsze modele firmy JANPOL

JANPOL KRONOS

Jest to model sprężynowo-kokosowy o podłożu twardym. Posiada wewnątrz wbudowane płyty kokosowe, które dodatkowo wzmocnione są końskim włosiem. Dzięki kokosowemu wypełnieniu, materac zapewnia odpowiednią stabilność i podpiera ciało na całej długości. Jest to materiał całkowicie naturalny, wyprodukowany ze skorupy orzecha kokosowego. Sprężyny w tym materacu są ze sobą ściśle połączone i posiadają średnicę 2,2mm. Materac ten nie nagrzewa się mimo ścisłej budowy z racji na wbudowane otwory wentylacyjne znajdujące się wewnątrz materaca. Zarejestrowany został jako materac rehabilitacyjny, jednak osoby nie mające problemów z kręgosłupem również mogą a nawet powinny go zakupić jeśli chcą uniknąć różnego rodzaju schorzeń w przyszłości. Materac Kronos JANPOL jest dwustronny, odwracając go od czasu do czasu z pewnością wydłużymy jego żywotność. Pokrowiec Lato/Zima sprawia że materac ten będzie dla nas komfortowy bez względu na porę roku.

Opinie na temat materaca JANPOL KRONOS:

P. Beata (Ocena 5/5): Poprzedni model tego materaca zakupiłam 10 lat temu. Teraz kupiłam kolejny, taki sam bo nie wyobrażam sobie spać na innym.

P. Edyta (5/5): Jeśli ktoś szuka twardego materaca to zdecydowanie polecam Kronos od firmy JANPOL. Kupiłam go ponieważ mam problemy z kręgosłupem i śpi się na nim wprost rewelacyjnie. Jeśli miała bym wybierać jeszcze raz to nie wahała bym się.

P. Ania (5/5): Ten materac jest naprawdę rewelacyjny. W połączeniu z poduszką ortopedyczną skończyły się moje problemy z kręgosłupem. Bardzo wygodny. To już drugi, który kupiliśmy do naszego domu.

JANPOL WENUS

 

Kolejnym modelem od firmy JANPOL, który warto przedstawić osobom zamierzającym kupić nowy materac jest WENUS. Duży zaletami tego materaca jest niewygórowana cena i certyfikat produktu rehabilitacyjnego. W jego wnętrzu znajdziemy sprężyny kieszeniowe obłożone pianką poliuretanową. Materac posiada 7 stref twardości, dzięki czemu jest w stanie zapewnić wysoki komfort i odpowiednie wsparcie dla naszego kręgosłupa. Pianka poliuretanowa zadba o to aby materac nie był zbyt twardy.WENUS można polecić zarówno jako wkład do łóżka pojedynczego bądź jako materac dla par. Warto zaznaczyć że jest to pianka poliuretanowa lepszej jakości w porównaniu do innych modeli w mniejszym zakresie cenowym. Ma ona właściwości antybakteryjne, antyalergiczne i jest elastyczna. Posiada również wystarczającą odporność na odkształcenia, dzięki czemu materac posłuży nam przez o wiele dłuższy czas. 

Co ciekawe, firma JANPOL dała nam możliwość doboru odpowiedniej twardości materaca: H2, H3 lub H4. To dobre rozwiązanie sprawiające że materac ten będzie odpowiedni dla każdego bez względu na jego wagę. Do wyboru mamy pokrowiec Lato/Zima, który posiada odrębne właściwości w zależności od pory roku, bądź pokrowiec Jersey, wykonany z tkaniny poliestrowej.

Opinie na temat materaca JANPOL WENUS:

P. Jadwiga (5/5): JANPOL WENUS to super materac w przystępnej cenie. Kupiłam córce pojedynczy i jest zadowolony. Wysypia się dobrze i nie skarży na nic. Wkrótce kupujemy z mężem materac do naszej sypialni i bardzo możliwe że wybierzemy właśnie tą firmę.

P. Gabriela (4.5/5): Wysokiej jakości materac. Spełnia swoje oczekiwania jeśli chodzi o rehabilitację po operacji kręgosłupa szyjnego. Wspiera także część lędźwiową z którą także mam problem. Polecam wszystkim.

P. Daniel (5/5): Wenus kupiłem z małżonką jakieś 6 miesięcy temu i nie zamienili byśmy go na żaden inny. To po prostu wszystko czego potrzebujemy. Problemy z bólem pleców minęły. Gdybyśmy mieli dokonać wybór jeszcze raz to z pewnością byłby taki sam. Nic więcej nam nie potrzeba.

Afrodyta Janpol

Materac od Janpol: Afrodyta

Materac ten, dedykowany jest dla osób, które szukają materaca rehabilitacyjnego, jednak nie tylko. Jeśli nie masz problemów z kręgosłupem to będzie on miał działanie protekcyjne. Wykorzystane zostały tutaj sprężyny kieszeniowe, które mają wysokość dwunastu centymetrów. Materac ten, standardowo posiada 7 stref twardości. Warstwą wierzchnią jest tutaj pianka poliuretanowa i 2 centymetry lateksu. Takie połączenie sprawia że materac jest wystarczająco twardy aby zapewnić podparcie naszemu kręgosłupowi a jednocześnie zapewnia komfort. Dzięki zawartości lateksu, z pewnością zwiększa się jego higiena. Pianka za to zabezpiecza go przed nadmierną eksploatacją i zbyt dużą twardością. Dla osób o wadze około 80 kilogramów, będzie on odczuwalny jako średnio twardy. Posiada wysokość 22,5cm.

Opinie na temat materaca JANPOL WENUS:

P. Alicja (5/5): Ten materac bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu mojego ciała. Czuję różnicę w porównaniu do poprzedniego. Teraz mój kręgosłup ma podparcie na całej długości. Dało mi to o wiele mniejsze bóle i sztywność kręgosłupa. To wszystko zaledwie po kilku dniach. Jestem zachwycona.

P. Adam (5/5): Z pewnością poleciłbym go swoim znajomym (co tak właściwie już zrobiłem). Miałem problemy z bólem kręgosłupa. Po 2 tygodniach od spania na tym materacu praktycznie nic nie czuje, mogę teraz bawić się ze swoimi wnukami o wiele dłużej niż poprzednio.

Certyfikaty, nagrody

Janpol może pochwalić się wieloma nagrodami i certyfikatami. Warto wyróżnić następujące: Złoty medal 2017 i 2015, nagrodę gazele biznesu od Puls Biznesu za rok 2016 i lider jakości w roku 2018. Firma ta uzyskała również certyfikat wiarygodności biznesowej w roku 2014. Materace piankowe, sprężynowe i lateksowe zostały poddane badaniom pod względem higienicznym w instytucie Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

Firma ta widnieje jako producent wyrobów medycznych i jest zarejestrowana w Urzędzie Rejestracji produktów Leczniczych. Posiada certyfikaty ISO i CE. Jeśli chodzi o opinie instytutów i większych placówek to JANPOL może pochwalić się między innymi pozytywną opinią medyczną wystawioną przez Górnośląskie Centrum Rehabilitacji a także przez Centrum Leczenia Oparzeń i Instytut Matki i Dziecka.  Certyfikatów i nagród jest wiele więcej, jednak te wymienione wyżej są wystarczające do tego aby potwierdzić że firma JANPOL jest wiarygodnym producentem, na którego produktach można polegać.

Podsumowanie

Materace od firmy JANPOL możemy zdecydowanie polecić każdemu, bez względu na to, czy ma problemy z kręgosłupem czy też nie. Szeroka gama modeli pozwala na wybór odpowiedniego dla siebie. Jeśli jednak nie możesz zdecydować się na odpowiedni model to sprawdź także inne materace w naszym rankingu materacy, który stworzony został na podstawie wiedzy zebranej w sieci.

Producent materacy JANPOL