Menu Zamknij

Materace termoelastyczne – dla kogo i jakie są najlepsze?

Materace z pianki termoelastycznej są jednymi z najnowszych rozwiązań w tej branży. Jest to typ materacy, który jak każdy inny ma swoje cechy i zastosowanie. Dlatego właśnie w tym artykule przybliżymy Ci o nim więcej informacji oraz opiszemy dla kogo ten rodzaj materacy będzie najlepszym rozwiązaniem. Znajdziesz tutaj także 3 najlepsze materace termoelastyczne które wybraliśmy zwracając uwagę na opinie klientów i nasze własne doświadczenie.

Materac termoelastyczny

Spis treści

Jak działa materac termoelastyczny?

Zasada jego działania jest nieco inna niż w przypadku zwykłych materacy piankowych. Materiał ten ugina się nie tylko pod ciężarem naszego ciała, lecz pod jego temperaturą. Dzięki temu idealnie odwzorowuje ułożenie naszego ciała bez względu na to w jakiej pozycji śpimy. Co nam to daje? Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz kręgosłup oraz mięśnie mają maksymalne i najdokładniejsze z wszystkich rodzajów materacy podparcie. Nie bez powodu znajdziemy wiele materacy, które posiadają status produktu medycznego. Nie oznacza to że jest on przeznaczony tylko dla osób, które mają problemy z bólem i posturą. Jeśli jesteś zdrowy to również możesz wybrać materac medyczny aby zapobiec problemom w przyszłości i mieć pewność że został on przebadany i dokładnie sprawdzony zanim uzyskał taki certyfikat.

3 Najlepsze materace termoelastyczne według nas

Zgodnie z prośbą czytelnika publikujemy również TOP3 najlepszych materacy termoelastycznych pod względem jakości, ceny, opinii klientów i naszych ogólnych spostrzeżeń.

Nazwa
Opis
Twardość
Dostępne wymiary
MATERAC SALSA HILDING PIANKOWY

Materac MATERAC SALSA HILDING PIANKOWY
Kup teraz
✔ Idealny stosunek cena/jakość według klientów
✔ Pianka termoelastyczna oraz Flexifoam
✔ 7 stref twardości
✔ 1-stronny
✔ Dwa pokrowce do wyboru

Średni
80x200
90x200
100x200
120x200
140x200
160x200
180x200
DEJMOS JANPOL piankowy

Materac DEJMOS JANPOL piankowy
Kup teraz
✔ 6-cm pianka elastyczna
✔ twarde, stabilne podparcie
✔ Polski produkt
✔ Może być użyty do stelaży regulowanych

Średni
Wszystkie standardowe wymiary stosowane przez producentów stelaży
Rumba Hilding

Materac DEJMOS JANPOL piankowy
Kup teraz
✔ Materac sklasyfikowany jako medyczny
✔ Posiada warstwę pianki Velvet Touch
✔ Wyposażony w 7-stref twardości
✔ Pokrowiec można prać w temperaturze do 30 stopni
✔ Do wykorzystywania na stelażach regulowanych
✔ Zadbano o wentylację

W zależności od wybranego pokrowca, średni bądź średnio-twardy
Większość standardowych wymiarów

Typy materacy termoelastycznych

Na Polskim rynku znajdziemy materace wykonane z pianki termoelastycznej, które w zależności od producenta nazywane są pianką leniwą, Fit Foam bądź Visco. Wszystkie działają w praktycznie taki sam sposób bez względu na producenta. Najpopularniejsze i najlepiej sprzedawane materace termoelastyczne wykonane są nie tylko z tego typu pianki. Najczęściej są połączeniem jednego bądź dwóch rodzajów aby dać naszemu ciału większe wsparcie. Najczęściej jest to flexifoam, która poprawia wentylację i utrzymanie materaca w higienie bądź pianka wysokoelastyczna, która również lepiej wentyluje całą konstrukcje i dodatkowo poprawia trwałość i powoduje mniejszą eksploatację materaca na przestrzeni lat. Jeśli żaden z typów materacy termoelastycznych Ci nie odpowiada to sprawdź wszystkie rodzaje materacy. 

Dla kogo jest ten typ materacy?

Materace tego typu stworzone są dla osób, które cenią sobie komfort bądź mają problemy z kręgosłupem. Jeśli codziennie budzisz się z bólem lub niewyspany to powinieneś pomyśleć o tym rodzaju materaca. Jako że jest wykonany z pianki, to znajdziemy tutaj także efekt zapadania się i delikatnego otulenia konturów ciała. Jeśli nie lubisz tego uczucia to powinieneś zastanowić się nad wyborem sprężynowego.

Ile kosztuje dobry materac termoelastyczny?

Materace tego typu nie należą do najtańszych. Aby znaleźć dobrą konstrukcję, powinniśmy przygotować się na wydatek z rzędu co najmniej tysiąca złotych. Warto pamiętać jednak że jest to inwestycja na lata i nie powinno się oszczędzać na materacu, który ma na celu zapewnić nam wsparcie dla całego ciała przez lata. Zdecydowanie zalecamy zakupy przez internet, ponieważ zgodnie z naszymi obserwacjami, cena potrafi być nawet o 10-30% niższa niż w lokalnym salonie. Dodatkowo możesz porównać opinie i na spokojnie przeczytać opisy różnych producentów. Nasz ranking materacy ma odnośniki do porównywarek cenowych określonych modeli dzięki czemu znajdziesz najniższą cenę.

Opinie klientów

Aby prawidłowo wybrać materac, najlepiej zwrócić uwagę również na opinie klientów. Znaleźliśmy kilka z nich aby pokazać Ci w jaki sposób działają i czy tak naprawdę pomagają.

  • Pani Helena (5/5) – Wystarczyła jedna noc na materacu termoelastycznym i naprawdę poczułam różnicę. Bez żadnych czarów, trzeba na niego trochę wydać ale naprawdę warto. Polecam.
  • Pani Karolina (5.5) – Materac termoelastyczny został mi polecony przez moją koleżankę, która go zachwalała. Nie żałuję wyboru. Jest on bardzo wygodny a ból kręgosłupa minął już po 2 nocy spania na nim
  • Pan Adam (5/5) – Jest to bardzo wygodny materac. Teraz sen jest dla mnie przyjemnością bez żadnego bólu. W końcu mogę spokojnie wypocząć. Rewelacja, polecam wszystkim.
  • Pan Damian (5/5) – Nie mam zamiaru pisać epopei na temat prozdrowotnych cech materacy termoelastycznych. Pisząc jako prosty zjadacz chleba, chciałem po prostu materac który będzie dla mnie wygodny i nie zużyje się po 2 latach jak budżetowy poprzednik. Sprawdziłem na sobie, materac jest bardzo wygodny i nie mam żadnych zastrzeżeń. Kawał chłopa ze mnie, mam 195cm wzrostu i ważę 110 kilo i dzięki piance termoelastycznej śpię jak zabity. Wszystko czego chciałem.