Menu Zamknij

Materace M&K Foam Koło – opinie na temat firmy

Dzisiaj zajmiemy się materacami, które w swojej ofercie posiada firma M&K Foam Koło. Sprawdziliśmy różnego rodzaju fora internetowe, opinie zamieszczane na stronach z porównaniami ofert oraz te, zamieszczone na stronie, by sprawdzić, co o produktach firmy sądzą jej dotychczasowi klienci. Liczymy na to, że nasz post okaże się pomocny dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem materaca koło.

Spis treści

M&K Foam Koło – przydatne informacje

Przed omówieniem opinii znalezionych w internecie powinniśmy najpierw przybliżyć nieco samą firmę. Producent ten posiada sporo salonów w całej Polsce. Produkty firmy można zakupić również w innych salonach oraz przez internet. Firma w swojej ofercie posiada materace, pokrowce, łóżka i stelaże oraz poduszki ortopedyczne. Warto również wspomnieć o tym, że producent oferuje możliwość zamawiania materacy w nietypowych wymiarach i kształtach. Co więcej, pokrywa on także koszty dostawy na terenie całego kraju. Przedsiębiorstwo na rynku działa od prawie 30 lat i uznaje się za „niekwestionowanego lidera”. Dzisiaj sprawdzimy, czy przyznanie sobie takiego tytułu jest uzasadnione.

Jakie opinie zbiera firma?

Opinie o firmie są bardzo pozytywne. Materace Koło na portalu Ceneo znajdują się od 2013 roku i od tamtego czasu zebrały 520 opinii. 502 z nich były opiniami pozytywnymi. Co więcej, opinie negatywne i neutralne w większości dotyczyły długiego oczekiwania na materac i słabego kontaktu ze sklepem, a nie słabej jakości produktów. Prosimy nie myśleć, że pochwalamy słabą obsługę klienta, jednakże można zauważyć, że w przeciągu ostatniego roku również i obsługa znacznie się poprawiła, a odsetek negatywnych opinii zmalał.

Należy jednak zwrócić uwagę na to, że materace tej firmy, nie należą do produktów bardzo popularnych. Porównując ilość zamieszczonych opinii do innych opisywanych przez nas producentów, wypada ona stosunkowo słabo. Brak dużej popularności może mieć kilka przyczyn i wcale nie oznaczać kiepskiej oferty. Może on się na przykład wiązać ze słabą działalnością marketingową firmy.

Przedstawimy teraz opinie dotyczące najczęściej wybieranych modeli materacy koło.

M&K Foam Materac Koło Palmea 160×200

Jest to twardy materac kieszeniowy, który dodatkowo zawiera warstwę pianki poliuretanowej i lateksowanej płyty kokosowej. Producent zapewnia 2-letnią gwarancję na ten produkt. Podczas zamawiania materaca, można zdecydować się na jeden z sześciu dostępnych pokrowców. 5 z nich nadaje się dla alergików, ponieważ bez problemu można je zdjąć i wyprać w pralce. Zakup tego produktu wiąże się z kwotą rzędu około 1200 zł.

Sprawdźmy, jakie opinie zebrał ten model materaca:

  • użytkownik Ceneo (ocena: 5/5): Bardzo dobry materac. Twardy i wytrzymały. Śpi się bardzo dobrze już kilka lat. Przy następnej okazji wymiany innych materacy w domu będzie to Palmea.
    • użytkownik Ceneo (ocena: 5/5): Super materac wytrzymał 9 lat, zamówiłem już drugi. Zgadza się, jest twardy, ale za to się super śpi.
      • p. M (ocena: 2/5): Twardy, za twardy. Kokos sprawia, że niezbyt przyjemnie wchodzi się do łóżka.

Widzimy więc, że w większości materac zbiera pozytywne opinie. Jego średnia ocena to 4,4/5. Wystawienie przez kogoś opinii negatywnej było spowodowane niepoprawnym doborem materaca.

M&K Foam Materac Koło Estrella Lux 160×200

Jest to kolejny materac kieszeniowy. Został dodatkowo z jednej strony wykończony płytą lateksową, a z drugiej pianką poliuretanową o zwiększonej sprężystości. Dzięki temu rozwiązaniu posiada on dwa stopnie twardości. Co więcej, posiada on także właściwości ortopedyczne. Materac ten został wyposażony w antyalergiczny pokrowiec, który można zdejmować i prać w pralce. Producent udziela na niego 2-letniej gwarancji. Jego zakup wiąże się z kwotą około 1400 zł.

Sprawdźmy zatem, jakie opinie zebrał ten model materaca:

  • p. Romek (opinia 5/5): Już drugi taki sam materac w moim domu. Materac wygodny i solidnie wykonany. Polecam.
  • p. Mariusz (ocena: 5/5): Bardzo komfortowy materac. Po raz trzeci wybrałem ten model.
  • użytkownik Ceneo (ocena: 4,5/5): Mam ten materac od paru lat i dobrze się na nim wysypiam. Na początku wydawał się dość twardy, ale po około tygodniu przyzwyczailiśmy się. Mimo paru lat użytkowania nie ma żadnych odkształceń czy wgnieceń. Jedyna wada, jaką stwierdziłam, to robienie się „kulek” na pokrowcu, który od czasu do czasu trzeba po prostu przelecieć golarką.

Jak widać, ten model materaca również zbiera pozytywnie opinie. Jego średnia ocena to 4,6/5. Wielu klientów pisało o tym, że jest to już któryś zakup tego modelu. To dobrze o nim świadczy. Jedna z opinii pokazała nam, że być może warto dokupić do niego dodatkowy ochraniacz. Nie jest to jednak dużym problemem, a przy okazji poznaliśmy trik na uratowanie zmechaconych ubrań i materiałów.

Nasza opinia o materacach Koło (M&K Foam)

Możemy zobaczyć, że pomimo niedużej popularności, materace tej firmy posiadają wiernych, decydujących się na kolejne zakupy fanów. Cieszymy się, że firma poprawiła poziom swojej obsługi klienta. Dzięki temu możemy z czystym sumieniem polecić jej produkty. Dużym plusem jest również darmowa dostawa oraz możliwość zamówienia niestandardowych rozmiarów i kształtów materaca koło. Należy również zauważyć, że materace tej firmy zaliczają się do tych z tańszej półki cenowej. Z tego względu nie posiadają zbyt długiej gwarancji, jednak jak widać, mimo wszystko ich użytkownicy je chwalą i nie skarżą się na jakieś problemy. Jeśli szukasz innego materaca, który z pewnością możemy polecić, sprawdź nasz ranking materacy.