Menu Zamknij

Materac nawierzchniowy

Materac nawierzchniowy to jeden z najlepszych i najszybszych sposobów na podwyższenie swojego standardu snu. Jest on świetnym wyborem dla wszystkich, którzy nie są do końca zadowoleni ze swojego obecnego materaca, jednak nie chcą go jeszcze w pełni wymieniać. W takiej sytuacji mogą zdecydować się na zakup materaca nawierzchniowego, który umieszczą na obecnie użytkowanym materacu.

Spis treści

Czym właściwie jest materac nawierzchniowy?

Można powiedzieć, że materac nawierzchniowy jest drugim, zdecydowanie cieńszym materacem, który nakłada się na wierzch tego obecnie używanego. W zależności od tego, jaki rodzaj materaca nawierzchniowego wybierzemy, może on zmienić twardość naszego łóżka. Z tego względu jest świetną propozycją dla wszystkich tych, którzy nie są zadowoleni ze swojego dotychczasowego snu. Pozwala on na to, by idealnie dostosować jakikolwiek materac, do swoich indywidualnych preferencji. Jest również wykorzystywany do wyrównania powierzchni łóżka.

Zalety zakupu materaca nawierzchniowego

Sprawą oczywistą jest to, że dzięki materacowi nawierzchniowemu poprawimy swój komfort snu. Pozwala on na dostosowanie twardości, a także wyrównanie powierzchni, na której śpimy. Nie są to jednak jego jedyne zalety. Dzięki niemu możemy utrzymać w lepszym stanie nasz główny materac. Dodatkowa warstwa materaca ochroni go przed wszelkimi zanieczyszczeniami, a także przedłuży jego żywotność. Co więcej, tego typu materace są lekkie. Z tego powodu zdecydowanie łatwiej można zadbać o ich czystość. Są także bardzo łatwe w przechowywaniu i przenoszeniu. Dzięki temu ich posiadacze mogą bez problemu zabrać je na wakacje i zapewnić sobie bardziej higieniczny odpoczynek. Pozostałe zalety zależą od tego, na jaki rodzaj materaca nawierzchniowego się zdecydujemy.

Rodzaje materacy nawierzchniowych

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materacy nawierzchniowych. Między innymi to właśnie konkretny rodzaj wpływa na to, jakie właściwości otrzymamy, decydując się na zakup takiego produktu. Z tego względu warto zdawać sobie sprawę z różnic pomiędzy poszczególnymi rodzajami. Tylko w ten sposób będziemy w stanie dopasować idealny produkt do naszych potrzeb. W takim razie, jakie rodzaje materacy nawierzchniowych wyróżniamy?

Wyróżniamy materace:

  • termoelastyczne – wykonane z pianki, która pod wpływem temperatury i nacisku, dopasowuje się do kształtu ciała jej użytkownika. Zapewnia znakomity przepływ powietrza. Dzięki temu zapobiega gromadzeniu się wszelkiej wilgoci.
  • lateksowe – posiadające porowatą i przewiewną strukturę. Decydując się na materac lateksowy, otrzymamy produkt idealny dla alergików. Oczywiście pod warunkiem, że dana osoba nie jest uczulona na naturalny lateks. Tego typu materac idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa. Właśnie dlatego polega go wielu ortopedów.
  • wysokoelastyczne – pianki wysokoelastyczne zapewniają świetną wentylację. Co więcej, zostały stworzone w sposób, który praktycznie uniemożliwia ich deformację. Dzięki temu mogą służyć przez bardzo długi czas. We wnętrzu materaca nawierzchniowego wysokoelastycznego znajdują się puste przestrzenie. To właśnie dzięki nim materac idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika.

Kto powinien zdecydować się na zakup materaca nawierzchniowego?

Tak naprawdę każdy może zdecydować się na zakup tego materaca. Dobrze dobrany, wpłynie pozytywnie na jakość i komfort Waszego snu. Istnieje jednak kilka grup, którym przyda się on bardziej, niż innym.

Osoby, którym z pewnością przyda się taki materac:

  • posiadacze niewygodnych materacy
  • Ci, którzy śpią na kanapie lub sofie
  • osoby, które mają problemy z kręgosłupem
  • Ci, którzy oczekują jeszcze większego komfortu snu
  • osoby, których obecne łóżko posiada wiele nierówności
  • Ci, którzy wynajmują mieszkanie i nie mogą w pełni wymienić znajdującego się tam materaca.

Najlepsze materace nawierzchniowe

Teraz przedstawimy Wam ranking 5 materacy nawierzchniowych, które cieszą się najlepszymi opiniami wśród ich użytkowników.

Frankhauer Taleja

Jest to materac nawierzchniowy stworzony z pianki termoelastycznej. Pianka ta jest obłożona owatą i pokrowcem antyalergicznym. Sam pokrowiec można w łatwy sposób zdjąć i wyprać. Produkt ten zalicza się do materacy miękkich. Posiada on właściwości ortopedyczne i rehabilitacyjne. Co więcej, jest świetnym wyborem dla par, ponieważ nie przenosi żadnych drgań.

Frankhauer Leto

Model ten zalicza się do materacy nawierzchniowych lateksowych. W jego wnętrzu znajduje się pianka lateksowa, która została obłożona specjalną owatą. Całość okryta jest antyalergicznym, łatwozdejmowalnym pokrowcem. Do jego produkcji użyto wysokiej jakości pianki, która jest odporna na deformacje. Ten materac również jest zaliczany do modeli miękkich. Wyróżnia się właściwościami ortopedycznymi.

Hevea Topper

Jest to kolejny materac nawierzchniowy lateksowy znajdujący się w naszym rankingu. Posiada on atest Euro-Latex. Model ten został stworzony z perforowanej pianki lateksowej. Dodatkowo zawiera specjalne kulki z żelu silikonowego, które pochłaniają nadmiar wilgoci. Pokrowiec materaca został wyprodukowany z antyalergicznej dzianiny, która również posiada odpowiedni certyfikat. Model ten zalicza się do materacy średnio-twardych.

Sleep O'Clock Slim

Ten model również zalicza się do materacy nawierzchniowych lateksowych, jednakże wyróżnia go dodatkowa warstwa maty kokosowej. Posiada on właściwości ortopedyczne. Dodatek maty kokosowej jeszcze bardziej poprawia cyrkulację powietrza. Produkt ten został wyposażony w antyalergiczny, zdejmowany pokrowiec. Materac ten zalicza się do modeli średnio-twardych.

Hilding Tenor

Ta pozycja w naszym rankingu zalicza się do materacy nawierzchniowych wysokoelastycznych. Materac dostępny jest w antyalergicznym, łatwym do zdjęcia pokrowcu. Pokrowiec ten jest wykonany z wiskozy, która kontroluje poziom wilgoci. Producent materaca zapewnia o jego właściwościach chłodzących i bardzo dobrej wentylacji. Produkt wyróżnia się 15-letnim okresem gwarancji. Jest to materac o średniej twardości.

Materac nawierzchniowy - podsumowanie

Teraz wiesz już, czym właściwie jest materac nawierzchniowy. Zdajesz sobie sprawę z zalet, które oferuje. Mamy nadzieję, że dzięki sporządzonemu przez nas rankingowi, będziesz w stanie łatwiej wybrać materac dla siebie! Specjalnie wybraliśmy różne rodzaje materacy, by każdy mógł znaleźć model spełniający jego potrzeby. Pamiętaj również, że tak jak w przypadku normalnych materacy, materac nawierzchniowy powinno się co jakiś czas obracać. Dzięki temu jeszcze bardziej wydłużysz jego żywotność.