Menu Zamknij

Opinie na temat materacy JYSK – koniecznie zobacz!

W tym artykule chcieliśmy napisać recenzję materacy JYSK. Zebraliśmy wszystkie możliwe opinie na forach, w sklepach internetowych, porównywarkach cen i innych. Mamy nadzieję że taki zbiór informacji pomoże Ci podjąć decyzję.

Spis treści

Czy materace z Jysk mają pozytywne opinie?

Niestety, nie wszystkie z nich są dobre. Wiele osób narzeka na to, że są to “typowe materace z supermarketu”, które nie są warte swojej ceny. Są również pozytywne oceny, jednak z naszego doświadczenia wiemy, że jeśli o danym producencie pojawiają się niezbyt przychylne opinie to warto raczej unikać jego produktów (w tym przypadku materacy).  Porównamy teraz opinie różnych modeli materacy, które można znaleźć w JYSK.

JYSK 160X200 GOLD F115 WELLPUR

Materac z jysk

Można by powiedzieć że jest to typowy materac. Posiada dwa poziomy twardości, 7 stref komfortu i jest wykonany z pianki termoplastycznej i poliuretanowej. Z obu stron posiada różne stopnie twardości, bardzo twardy lub średni. Co jest tutaj bardzo dziwne, posiada aż 25 lat gwarancji.

Nie spotkaliśmy się jeszcze z tak długim czasem na możliwość zareklamowania wad materaca. Jak się okazuje warto spojrzeć w dokładnie informacje dotyczące gwarancji. W wielu przypadkach musi on zapaść się tak bardzo że już wcale nie nadaje się do spania aby dopiero można było zgłosić go na gwarancję. Nie jest to wcale tani materac. Trzeba na niego wydać ponad 2 tysiące złotych.

Jakie są opinie? Zobaczmy:

  • p. Darek (ocena 2,5/5): Mogłoby się wydawać że materac za taką cenę powinien spełniać wszystkie wymagania klienta. Jednak jak się okazuje jest całkowicie na odwrót! Zarówno mnie jak i moją żonę boli kręgosłup w części krzyżowej od momentu zmiany materaca… Czy to przypadek? Nie wydaje mi się.

To przykre czytać, że materac za taką cenę może sprawiać ból kręgosłupa, podczas gdy o kilkaset złotych tańsze modele innych firm potrafią być bardzo komfortowe i posiadać nawet status produktu rehabilitacyjnego.

  • p. Katarzyna (ocena: 1,5/5): Ten materac jest okropny! Niesamowicie się zawiodłam. Zapadam się w niego jak w plastelinę i jest mi na nim strasznie gorąco! Za żadne cuda nie jest wart swojej ceny! Już nigdy nie kupię materaca tej firmy!

Tej oceny, nie musimy chyba komentować. Powodem dużej miękkości jest najprawdopodobniej wykorzystanie w materacu pianki poliuretanowej słabej jakości, która ulega bardzo szybkiej eksploatacji i nie nadaje się do materacy do spania. To dość niespotykane że materac za taką cenę ma wypełnienie tak słabej jakości.

  • p. Ola (ocena: 2/5): Straszny… Również wydawało mi się że jest bardzo wygodny a tu wstajemy wraz z mężem ze strasznym bólem kręgosłupa. Absolutnie nie polecam.

Kolejna negatywna opinia i uskarżanie się na bóle w kręgosłupie. Zdecydowanie nie kupilibyśmy tego materaca.

Materac 160×200 GOLD S25

GOLD S25 z jysk

Przyjrzyjmy się innemu materacowi, tym razem nieco tańszemu, cena około 1700 złotych. Na stronie Jysk opisywany jest jako luksusowy materac dwustronny, również o 2 poziomach twardości. Według opisu jest to typowy materac kieszeniowy z 7-strefowym poziomem komfortu. Usztywniono go pianką poliuretanową. Kolejny raz znajdziemy informację ze materac ma 25 lat gwarancji. Posiada 2 twardości, średni bądź bardzo twardy. Sprawdźmy opinie.

  • p. Eugeniusz (opinia 1/5): Ten materac jest niesamowicie rzadki i głośny! nie polecam materac zapada się jak woda. (moja waga 90kg)

Jest to dość dziwne, że materac średni i bardzo twardy (w zależności od strony) może być za miękki nawet dla osoby o takiej wadze.

  • p. Dawid (ocena: 1/5): Próbowałem materac w sklepie. Leżałem na nim przez kilka minut i wydawał się wygodny. Po kilku nocach stwierdzam że to jest jakaś masakra. Materac ma inną twardość niż to było w sklepie. Oddałem go do sklepu, teraz póki nie mam nowego śpię na ziemi i jest mi wygodniej!

Tym razem opinia na temat tego że materac jest bardzo twardy. Nie spotkaliśmy się jeszcze aby materac miał tak różnorodne opinie na temat jego twardości. Producent z pewnością powinien zastanowić się nad prawidłowym opisywaniem i dokładnym sprawdzeniem twardości swoich produktów.

  1. Helena (Ocena: 1/5): Kilka miesięcy temu kupiliśmy ten materac. Na początku wszystko wydawało się w porządku. Jednak teraz materac zapadł się o 2-3 centymetry w dół! To jest nie do zniesienia, codziennie budzę się z bardzo silnym bólem pleców. Pytałam o gwarancję, robiłam zdjęcia i wysyłałam do producenta ale stwierdzili że ubytek jest zbyt mały aby mogli wymienić go a nowy. To jakiś śmiech na sali! Ta gwarancja to niezły kit!

Jak się okazuje wystarczy spojrzeć nieco dokładniej na regulamin gwarancji i już wiemy skąd aż 25 lat gwarancji. Materac musi do tego czasu wyeksploatować się do tego stopnia że spanie na nim już dawno jest niemożliwe.

Nasza opinia o materacach JYSK

Jak można się domyślić po opiniach powyżej, nie jesteśmy w stanie polecić nikomu tego materaca. 2 materace, których przykłady przytoczyliśmy kosztują niemało i o ile w przypadku budżetowych materacy do 500 złotych możemy spodziewać się że będą słabej jakości to materac za 1700-2000 złotych powinien być już naprawdę dobrej jakości. W sieci jest wiele innych marek, które mają pozytywne opinie i regulamin gwarancji jest dokładnie wyszczególniony. Naszym zdaniem zdecydowanie nie opłaca się kupować materacy w JYSK. Jeśli szukasz dobrego materaca wartego polecenia to sprawdź nasz ranking: kliknij tutaj