Menu Zamknij

Materace od IKEA – Nasza opinia

Niemal wszystkie produkty IKEA są popularne z racji na swoją niską cenę. Możemy zakupić tam niemal całe wyposażenie domu po bardzo konkurencyjnych cenach. Materace z IKEA również są całkiem tanie w porównaniu z innymi producentami. Czy warto kupować je w IKEA i jakie są o nich opinie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Spis treści

Czy warto oszczędzać na materacu?

Jakość materacy IKEAW przypadku różnego rodzaju mebli, szafek i innych elementów stanowiących wystrój naszego domu to nie tyle liczy się jakość wykonania co ich cena i wygląd. Dla przykładu, w IKEA możemy kupić blat biurka o sporych wymiarach i cenie około 90 złotych. Blat wykonany jest z płyty wiórowej i jeśli nie mamy zamiaru kłaść na nim ciężkich przedmiotów to posłuży nam on kilka lat. Taka oferta wydaje się być jak najbardziej w porządku.

Jak to jednak jest z materacem? Tutaj sprawa nie tyczy się tylko ceny czy samej jakości materaca ale również  naszego zdrowia. Jeśli będziemy spać na nieodpowiednim materacu to może okazać się że po kilku latach będzie bolał nas kark, kręgosłup i inne części ciała przez co będziemy musieli udać się do lekarza no i oczywiście kupić o wiele droższy materac rehabilitacyjny. Czy zatem nie lepiej wcześniej wybrać odpowiedniego materaca, który posłuży nam wiele lat i będzie sprzyjał naszemu zdrowiu? Opinia na ten temat należy do was.

Dobry materac można kupić już w okolicach 1000 złotych. Istnieje wiele firm, które zajmują się tylko wyłącznie produkcją materacy, przez co muszą dbać o swoją renomę i robią co mogą aby ich klient był zadowolony i wystawił im pozytywną opinię. Jak to jest w przypadku sieciówek typu IKEA? Ciężko powiedzieć. Z naszego doświadczenia możemy jedynie wysnuć to, że materac bardzo tani nie jest po prostu opłacalny. W łóżku spędzamy ⅓ naszego życia, więc przydało by się aby zapewnić sobie w tym czasie jak najlepszy komfort.

Opinie o materacach IKEA

O ile w przypadku innych firm, mogliśmy znaleźć opinie na temat ich materacy bez problemu w różnych porównywarkach to tutaj napotkaliśmy na problem. Materace z IKEA sprzedawane są tylko i wyłącznie na ich stronie, więc ciężko znaleźć niezależne źródło. Znaleźliśmy zaledwie 2 opinie:

Materac IKEA HOKKASEN ŚREDNIO TWARDY

Opinie IKA HOKKASEN

Pani Gosia (ocena 1,5/5):  Ten materac jest dla nas niewygodny. Odkształca się i tworzą się wgłębienia na jego powierzchni. Jest też strasznie miękki przez co ja i mój mąż budzimy się dosłownie „połamani”. Szczerze nie polecam. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym produktem to proponuję usiąść na jego krawędzi i sprawdzić o czym mówię.

Nie jest to zbyt obiecująca opinia jak na materac kosztujący niemal 3 tysiące złotych.

Materac HAMARVIK 

  • p. Katarzyna (ocena: 3,5/5): Po 2 latach użytkowania materaca bonnelowego, który kupiłam za 500 złotych po prostu nie nadawał się do spania. Pojawiły się na nim zagłębienia, na samym środku widoczna była wystająca sprężyna. Mimo tak niskiej ceny obowiązywała go gwarancja 25 lat. Zadzwoniłam na dział reklamacji, przyjechał pan z IKEA i ocenił materac na nadający się na reklamację. Poprosił abym przyszła do sklepu i ukończyła proces reklamacji. Pan w sklepie powiedział, że tego modelu który miałam nie ma już w sprzedaży i że jak chcę zamiennik, który kosztuje 1000 złotych to mogę dopłacić różnicę i go kupić. Rozczarowałam się tą reklamacją. Po pierwsze myślałam że materac wytrzyma nieco dłużej a po drugie że nie będę musiała kupować innego materaca u nich znów za cenę 500 złotych tylko wymienią mi na inny materac i nie będę musiała znów płacić za dostawę. Logistyka firmy jest dość dziwna…

Materace tego typu mają to do siebie że nie są zbyt dobre dla naszego kręgosłupa. Materac za 500 złotych faktycznie powinien wytrzymać trochę dłużej niż 2 lata. Jeśli chodzi o proces reklamacji to powinien być on nieco ułatwiony. Krótko mówiąc: mogłoby być lepiej ale tak właściwie nie ma się do czego przyczepić.

Co jest dobre a co złe a materacach IKEA? Nasza opinia

Na pewno zaletą materacy IKEA jest ich cena o czym już pisaliśmy. Zdecydowanie zachęca studentów i osoby, które “pomieszkują” w tymczasowych mieszkaniach i potrzebują materaca na chwile oraz zależy  im na czasie. Wadą materacy od IKEA jest z pewnością ich jakość. Jeśli szukasz materaca na długie lata to powinieneś/aś poszukać firmy, która ma dobrą opinie. Budżet przeznaczony na dobry materac również powinien być nieco większy. Przypominamy że chodzi tutaj o Twoje zdrowie i w naszej opinii nie powinno się na nim oszczędzać. Sprawdź nasz nasz ranking materacy na stronie głównej aby przekonać się że da się znaleźć naprawdę dobry materac za cenę porównywalną do tej w IKEA.