Menu Zamknij

Materace Hevea – opinie na temat firmy

Tym razem postanowiliśmy sprawdzić opinie na temat materacy Hevea. W tym celu przejrzeliśmy fora internetowe, opinie zamieszczone na stronach z materacami oraz te, umieszczone na Facebooku firmy. Mamy nadzieję, że zebrane przez nas informacje będą pomocne. Zaczynamy!

Spis treści

Materace Hevea – najważniejsze informacje

Powinniśmy rozpocząć od tego, że Hevea jest polską, rodzinną firmą działającą od 2008 roku. Producent dba o to, by wszystkie produkty znajdujące się w jego ofercie były stuprocentowo polskie. Co więcej, posiadają one wiele certyfikatów i atestów, które potwierdzają ich wysoką jakość i bezpieczeństwo. Warto również wspomnieć o tym, że oferta skierowana jest do osób w różnym wieku, od niemowlaków po osoby starsze. Znajdziemy tam materace piankowe, lateksowe, sprężynowe oraz akcesoria. Dodatkowo od pewnego czasu firma tworzy materace i akcesoria dla psów.

Hevea posiada wielu dystrybutorów, dzięki czemu jej produkty dostępne są niemal w całym kraju. Można je zakupić również przez internet. Sprawdźmy jednak, czy warto się na nie zdecydować.

Co sądzą dotychczasowi klienci?

Znalezione w internecie opinie o produktach firmy są pozytywne. Niektórzy wręcz twierdzą, że są to najlepsze materace dostępne na polskim rynku. Ogromny odsetek rodziców zachwala produkty Hevea przeznaczone dla niemowlaków. Jednakże pośród wielu pozytywnych opinii znaleźliśmy również kilka negatywnych, które dotyczyły słabej jakości obsługi. Nie jesteśmy jednak w stanie stwierdzić, który konkretnie salon nie sprostał oczekiwaniom klientów. 

Przedstawimy teraz opinie dotyczące najczęściej wybieranych modeli materacy Hevea. Tym razem, z racji ogromu pozytywnych opinii dotyczących produktów firmy przeznaczonych dla dzieci, musimy zamieścić je w naszym podsumowaniu. Dlatego opiszemy najpierw 2 materace dla dorosłych, a następnie 2 dla dzieci.

Materac Hevea Comfort H2 160×200

 

Jest to średniotwardy, siedmiostrefowy materac wykonany z pianki lateksowej. W jego składzie znajduje się lateks naturalny, który posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Dodatkowo materac posiada dwa pokrowce – wewnętrzny, który chroni wkład produktu, oraz zewnętrzny. Pokrowiec zewnętrzny można bez problemu zdjąć i wyprać pralce. Produkt jest wyrobem medycznym kl. I. Producent zapewnia 2-letnią gwarancję na cały produkt, a gwarancję na sam wkład przedłużył do 10-lat. Zakup tego produktu wiąże się z kwotą ok. 1800 zł.

Sprawdźmy teraz, jakie opinie zebrał ten model materaca:

 • p. Blaze (ocena: 5/5): Naprawdę polecam! Po pierwsze komfort spania – różnica pomiędzy obecnym materacem a poprzednim (sprężynowy) to lata świetlne. Po drugie estetyka i praktyczność – materac wygląda ładnie, posiada pokrowiec, który w razie zabrudzenia można wyprać. Po trzecie cena – jest bardzo atrakcyjna biorąc pod uwagę fakt, iż materace lateksowe są najdroższą kategorią. Po czwarte – naprawdę dobry, polski produkt.
  • p. M (ocena: 5/5): Bardzo wygodny materac, cały czas kupujemy materace z tej firmy dla dzieci, teraz w końcu kupiliśmy dla siebie.
  • p. Marzena (ocena: 4,5/5): Materac bardzo wygodny. Mimo że wydaje się być miękki, śpi się na nim naprawdę wygodnie. Kręgosłup wreszcie odpoczywa. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Poduszki dołączone do kompletu są po prostu idealne. Miałam wiele poduszek tego rodzaju, ale żadna nie dostosowywała się tak dobrze do użytkownika.

Materac zbiera bardzo pozytywne opinie. Co więcej, musimy zgodzić się z pierwszą opinią i przyznać, że jak na materac lateksowy, cena tego produktu jest naprawdę atrakcyjna.

Materac Hevea Prestige 160×200

To kolejny materac Hevea wykonany z pianki lateksowej. On również jest produktem 7-strefowym. Posiada także antyalergiczny, łatwozdejmowalny pokrowiec. Jest to produkt twardy, objęty 2-letnią gwarancją. Jednakże sam wkład został objęty aż 15-letnią gwarancją. Jego zakup wiąże się z kwotą około 3400 zł.

Sprawdźmy zatem, jakie opinie zebrał ten model materaca:

 • p. K (opinia 5/5): ideał, mega wygodny. Zdecydowanie polecam.
 • p. Maria (ocena: 5/5): Po sprawdzeniu wielu różnych materacy muszę przyznać, że wreszcie trafiłam na ideał. I to nie są puste słowa. Mam problemy z kręgosłupem i wstawałam często z łóżka połamana. Stwierdziłam, że trzeba zainwestować w materac, który spełni moje oczekiwania. O tym, że nie jest to produkt jednorazowy świadczy spora waga – materac jest ciężki i gruby. Śpi się super. Spełnił wszystkie moje oczekiwania w 100%. A nawet więcej.
 • p. T (ocena: 2,5/5): Witam. Jak na razie materac użytkujemy 5 nocy i za każdym razem się wiercę i ręka mi drętwieje, żona również nie do końca zadowolona, ale być może trzeba dać sobie czasu, żeby się po prostu przyzwyczaić. Na minus i to wielki zapakowanie materaca…spakowane tym, co było chyba na magazynie pod ręką. Folia i jeszcze raz folia a wszystko było brudne, bo akurat była aura zimowa a wystarczyło np. specjalny karton jak u innych producentów i wtedy transport załadunki i przeładunki inaczej by wyglądały. Kierowca mógłby to fachowo dostarczyć, a jak dostał wielki worek, no to latało to po całym aucie. Szkoda, że zdjęć nie zrobiłem…

Jak widać, ten model materaca posiada mieszane opinie. Mimo wszystko, jego ogólna ocena to 4,6/5. Większość klientów jest z niego zadowolona. W przypadku ostatniej opinii użytkownik sam zdał sobie sprawę, że musi przyzwyczaić się do nowego materaca. Jednakże opisany sposób pakowania powinien zostać polepszony.

Materac Hevea Snudo 80×160

To antyalergiczny materac dla dzieci i młodzieży wykonany z pianki wysokoelastycznej. Posiada dwie strony twardości – twardą bezstrefową, przeznaczoną dla młodszych i średniotwardą 3-strefową dla starszych dzieci. Materac wyposażony w łatwozdejmowalny, antyalergiczny pokrowiec. Produkt jest wyrobem medycznym kl. I. Na jego zakup trzeba przeznaczyć około 550 zł.

Sprawdźmy zatem, jakie opinie zebrał ten model materaca:

 • p. Karolina (opinia 4/5): Materac kupiony dla 2-latka. Wydaje się dobrej jakości, wygodny i gruby. Jeśli chodzi o trwałość, jeszcze nie mogę się wypowiedzieć, bo dziecko używa go niecałe 2 tygodnie. Porządny pokrowiec, 2 strony materaca różne w zależności od wieku. Moje dziecko na razie używa gładkiej strony, chętnie na nim śpi i wydaje się wyspany i wypoczęty. (Pani Karolina oznaczyła, że w sumie jedyną wadą produktu jest cena)
 • p. Angelika (ocena: 5/5): Świetny materac dla dziecka! Bardzo długo szukałam odpowiedniego materaca dla swojego 3-letniego synka do jego pierwszego łóżka. Mój wybór padł na hevea, gdyż mają bardzo dobrą ofertę materacy dla dzieci w każdym wymiarze! Materac snudo jest idealny, nie jest ani za twardy, ani za miękki!
 • użytkownik Ceneo (ocena: 5/5): Materac jest rewelacyjny. Czuję, że to dobra inwestycja w rosnącego człowieka 🙂 a zamówienie zostało zrealizowane dużo szybciej, niż było napisane przy zakupie. Polecam serdecznie.

Jak widać, ten model materaca dziecięcego zbiera pozytywne opinie. Jego ogólna ocena to 4,8/5. Po przeanalizowaniu opinii można stwierdzić, że niektórzy klienci narzekają jedynie na cenę, a nie jakość produktu. Co więcej, większość negatywnych opinii dotyczyła tego, że sklep prosi o wystawienie opinii o produkcie, którego użytkownik nie zdążył jeszcze rozpakować. Tego typu opinie nie powinny być brane pod uwagę. Z tego względu możemy stwierdzić, że produkt powinien posiadać jeszcze wyższą ogólną ocenę.

Materac Hevea Junior 80×190

To kolejny materac dziecięcy na naszej liście. Tym razem jest to produkt wykonany z 3-strefowej pianki lateksowej. Model ten jest zaliczany do materacy średniotwardych. Posiada dwie strony użytkowe i łatwozdejmowalny pokrowiec. Produkt jest wyrobem medycznym kl. I. Jest również oznakowany znakiem CE. Zakup tego modelu wiąże się z poniesieniem kosztu około 770 zł.

Sprawdźmy zatem, jakie opinie zebrał ten model materaca:

 • p. Edyta (opinia 4/5): Zachęcona pozytywnymi opiniami zakupiłam materac dla 2-letniego dziecka. Pod względem wykonania bez zastrzeżeń, ale materac strasznie śmierdział. Wyprałam pokrowiec, a sam wkład wietrzył się jeszcze tydzień. Dla mnie zapach jest wciąż wyczuwalny, dlatego pod prześcieradło zakładam jeszcze dodatkowy podkład. Do materaca gratis dostałam jeszcze poduszkę 45×45. Ten sam problem, śmierdzi tak, że nie da się na niej spać, chociaż bardzo wygodna i również ma zdejmowalny pokrowiec.
 • p. J (ocena: 5/5): Wbrew niektórym opiniom, materac nie śmierdzi lateksem. Ma zapach…nowego materaca. Ale może się nie znam. 🙂 Co do użytkowania to oczywiście dla 90 kg dorosłego jest za miękki, ale kupiłem go dla wiele lżejszej 6-latki, która jest z niego bardzo zadowolona. […]
 • p. Adam (ocena: 5/5): Materac bardzo dobrze wykonany, super jakość. Syn śpi na nim spokojnie. Mówi, że to super materac 🙂

Jak widać, ten model materaca dziecięcego również jest zachwalany. Jego ogólna ocena to 4,8/5. Klienci zachwalają wygodę i jakość produktu. Negatywne opinie dotyczą nieprzyjemnego zapachu lateksu, który według części osób nie znika nawet po długim czasie użytkowania. 

Nasza opinia o materacach Hevea

Możemy zobaczyć, że materace Hevea posiadają wielu zadowolonych użytkowników. Wśród nich znajdują się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Po ilości pozytywnych opinii możemy polecić produkty tej firmy. Przed zakupem produktów wykonanych z lateksu, warto jednak sprawdzić na żywo, czy ich zapach nie jest dla nas męczący. Chcemy jednak przypomnieć, że opinie dotyczące nieprzyjemnego zapachu lateksu pojawiły się jedynie przy materacu dziecięcym. W przypadku 2 opisywanych materacy dla dorosłych nikt nie wspominał o dziwnym zapachu. Dodatkowo, jeśli szukasz innego materaca, który z pewnością możemy polecić, sprawdź nasz ranking materacy.