Menu Zamknij

Materace od Pan Materac – czy warto?

Dzisiaj omówimy materace, które znajdują się w ofercie firmy Pan Materac. Chcąc sprawdzić, to, czy warto zakupić produkt właśnie od tej firmy, przejrzeliśmy opinie zamieszczone na różnych forach internetowych, porównywarkach cenowych i stronie firmy. Mamy nadzieję, że dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad wyborem materaca Pan Materac, nasz zbiór informacji okaże się pomocny.

Spis treści

Pan Materac – podstawowe informacje

Zanim przejdziemy do sprawdzania opinii o produktach firmy, najpierw omówimy podstawowe kwestie. Dzięki temu lepiej poznamy tego producenta. Pan Materac to, jak sama nazwa wskazuje, sklep z materacami. Posiada on 19 salonów, które znajdują się w 14 polskich miastach. Produkty firmy można również zakupić przez internet. Poza samymi materacami w ofercie znajdują się także poduszki, kołdry, stelaże, łóżka, stoliki nocne oraz ochraniacze na materac.

Czy materace od Pan Materac mają pozytywne opinie?

Trzeba przyznać, że materace tej firmy zyskują niezwykle pozytywne opinie. Pan Materac na portalu Ceneo znajduje się od 2014 roku. W tym czasie zyskał aż 6574 pozytywne opinie, 34 neutralne opinie i jedynie 27 opinii negatywnych. Musimy również zwrócić uwagę na to, że producent po otrzymaniu każdej negatywnej lub neutralnej opinii, kontaktuje się z jej autorem w celu wyjaśnienia i poprawienia zaistniałej sytuacji. W ten sposób pokazuje, że troszczy się o klientów nie tylko przed, ale również po dokonaniu transakcji.

Porównamy teraz opinie dotyczące 2, najczęściej wybieranych modeli materacy, które można znaleźć u producenta Pan Materac.

Pan Materac Original Multi 160×200

Jest to dwustronny, średniotwardy, siedmiostrefowy materac typu Multipocket. Z jego jednej strony producent umieścił piankę lateksową, a z drugiej piankę wysokoelastyczną. Dodatkowo materac znajduje się w łatwym do zdjęcia pokrowcu. Warto również wspomnieć, że wkład materaca objęty został 10-letnią gwarancją. Na ten zakup trzeba przeznaczyć 2 300 zł. Producent zapewnia bardzo wysoki komfort snu, czy faktycznie jest to prawdą?

Sprawdźmy, jakie opinie zebrał ten model materaca:

  • p. Dominika (ocena 5/5): To już drugi Orginal Multi Pan Materac, który zamówiłam. Pierwszy kupiłam w ciemno dla syna i sprawdził się rewelacyjnie (opinia po prawie roku użytkowania). Dlatego zamówiłam taki sam również dla córki.
  • p. Maria (ocena: 5/5): Materac spełnia nasze oczekiwania. Nie jest zbyt twardy ani też zbyt miękki. Dobrze się na nim śpi, a to jest najważniejsze. Dobry kontakt i ekspresowa dostawa. Zdecydowanie polecam materac i jego dostawcę.
  • p. Artur (ocena: 5/5): Ten materac jest genialny, w końcu poznałem, co to jest dobry sen. Polecam wszystkim pod jednym warunkiem, przykra sprawa z tym materacem jest taka, że jak już go kupicie, wasze plecy się do niego przyzwyczają, to już nigdzie indziej się nie wyśpicie tylko na nim.

Materac zbiera pozytywne opinie i posiada wielu zadowolonych użytkowników. Widzimy, że niektórzy chętnie do niego wracają. Wygląda na to, że produkt faktycznie poprawia komfort snu.

Pan Materac Original Thermo 160×200

Tym razem przyjrzymy się materacowi piankowemu. Jest to jednostronny materac wykonany z pianki wysokoelastycznej. Co więcej, warstwa wierzchnia materaca została wykonana z pianki termoelastycznej. Jego konstrukcja pozwala na to, by używać go z regulowanymi stelażami. Jest to produkt antyalergiczny, który został wyposażony w zdejmowalny pokrowiec. Wkład materaca posiada siedem stref o różnym rodzaju twardości. Jego zakup, tak jak w przypadku poprzedniego opisywanego materaca, wynosi około 2 300 zł, a jego wkład posiada 10-letnią gwarancję.

Sprawdźmy zatem, jakie opinie zebrał ten model materaca:

  • p. Dorota (opinia 5/5): Materac dotarł ekspresowo, odpakowałam, odczekałam zalecaną ilość godzin, by materac „nabrał kształtów”, po pierwszej nocy byłam załamana. Ból kręgosłupa był większy niż zazwyczaj, kolejnej nocy aż bałam się iść spać i zastanawiałam, jak go zwrócić, ALE po drugiej nocy jak ręką odjął. Teraz spanie to przyjemność. Materac faktycznie idealnie się dopasowuje. Rewelacja. Jestem zadowolona, widocznie musiałam się przyzwyczaić i teraz bym go nie zamieniła na inny. Polecam!
  • p. Malwina (ocena: 5/5): Użytkuję od roku w rozmiarze 180×200 i wg mnie jest bardzo wygodny (waga osób 53 i 75 kg). Zakupiłam teraz takie same (90×200) dla dzieci.
  • p. Małgorzata (ocena: 5/5): To już kolejny zakup tego materaca w moim domu. Idealny dla osób z problemami kręgosłupa, spełnia moje oczekiwania. Dobra proporcja jakość do ceny.

Jak widać, ten model materaca jest równie pozytywnie zachwalany, jak ten, opisywany poprzednio. Możemy spotkać się z sytuacją, w której dotychczasowi użytkownicy materaca decydują się na jego wybór po raz kolejny. Jak widać po opinii Pani Doroty, niektórzy potrzebują trochę czasu, by się do niego przyzwyczaić. Jest to jednak całkowicie normalne przy zmianie materaca.

Nasza opinia o materacach Pan Materac

Można domyślić się po powyższych opiniach, że bez zawahania możemy polecić materace, które w swojej ofercie posiada Pan Materac. Decydując się na ich zakup, należy przygotować się na kwotę wyższą niż 2 tysiące złotych, jednak patrząc na zadowolenie dotychczasowych użytkowników oraz długość gwarancji, jest to uczciwą ceną. Jeśli szukasz innego dobrego materaca, który z pewnością możemy polecić, sprawdź nasz ranking materacy.