Menu Zamknij

Materac FDM opinie

Tworząc stronę, która ma na celu pomoc w doborze odpowiednich materacy postanowiliśmy również sprawdzić opinie na temat firm, które je produkują. W tym artykule przybliżymy Ci informacje na temat firmy FDM (Fabryka Dobrych Materacy). Jakie są opinie na jej temat? 

Materac FDM w środku

Jak zapewne się domyślasz, opinie, które czytasz w sieci nie zawsze mogą być miarodajne i prawdziwe. Istnieją firmy, które tworzą je na zlecenie. Zebraliśmy wybrane opinie na temat materacy FDM. nie wszystkie pozytywne. 

Stan na maj 2023 rok jest taki, że na Trusted Shops sklep firmowy FDM zerbał 4,57. Prawie 90% ocen pozytywnych, ale też i 10 procent ocen od 3 w dół.

Podzielimy naszą opinie na kilka najważniejszych cech, które powinna spełniać dana firma aby można było ją określić jako dobrą. 

Osobiście oceniam firmy po negatywnych opiniach, ogólny wynik firmy jest dobry, 4,5 raczej wskazuje na rzetelność, nie zmienia to jednak faktu, że 10 procent klientów wystawiających opinię ma jakiś powód do niezadowolenia.

Na profilu na Facebook’u nie znalazłem włączonych opinii, nie znalazłem ich także w mapach i opiniach Google. Poniższe informacje bazują zatem na Trusted Shops i Ceneo oraz Allegro. Osobiście opinie na allegro uważam, za najbardziej wiarygodną formę opinii. Zarówno ceneo jak i trusted shops mają mechanizmy moderacji i ochrony marki.

Spis treści

Dostawa i obsługa klienta

Termin dostawy jest bardzo ważnym czynnikiem, który zdecydowanie wpływa na opinie na temat określonych firm. Jeśli zamawiasz towar i płacisz za niego to oczywiste że chcesz otrzymać towar tak szybko jak to możliwe lub adekwatne powiadomienie. Jeśli dostawa towaru ma się opóźnić to powinno być to wyszczególnione w karcie opisowej produktu. Raz na jakiś czas zdarzają się negatywne opinie w tym zakresie. Niewiele, wybrałem dwie szersze, ale negatywne i dwie pozytywne. Niestety brakuje przy tych opiniach komentarzy sprzedawcy.

  • p. Witek P.: Napiszę tylko tyle, że to jest drugi kupiony przeze mnie materac w tej firmie. Za pierwszym razem, szybko, sprawnie i miło, natomiast obecnej przesyłki jak nie było tak nie a zapłacono.
  • Anonim: Materac dla dziecka bardzo średniej jakości. Do tanich nie należy i to co oferuje producent w tej cenie pozostawia wiele do życzenia. Pokrowiec nie doszyty, luźne nitki wkręcają się w zamek. Pianki lateksowej na całości jest max 2 cm. W jednym miejscu kawałek pianki oderwany. Jestem rozczarowana tym zakupem.
  • p. Jerzy: Szybkość dostawy.Zgodność materaca z opisem. Niestety nie dostałem paragonu za materac. Proszę o przesłanie go na mój e-mail. Pozdrawiam Józef Mierzejewski.
  • Jolanta J.: Nakładka na materac bardzo wygodna i dobrze zapakowana . Tempo wysyłki godne XXI wieku . W podziałek zamówiłam we wtorek nastąpiła dostawa , polecam.

Jakość materacy FDM

Według opinii, które znaleźliśmy w sieci, materace od firmy Fabryka Dobrych Materacy mają być może nieprawidłowo opisane twardości – ale to ogólny kłopot jeśli chodzi o zakup materacy on-line i firma raczej nie odbiega on innych w tym zakresie, ciężko samodzielnie stwierdzić jaka twardość będzie odpowiednia bo zależy to od wielu czynników – warto więc przy zamawianiu zwrócić uwagę na warunki wymiany / zwrotu towaru. Materace mają to do siebie, że przychodzą mocno skompresowane i o ile łatwo wnieść je do mieszkania, to te większe czasem ciężko z nich wynieść, nie mówiąc już o wysyłce.

Poza faktem, że klient nie dobrał odpowiedniej twardości, skargi na jakość są marginalne, głównie przy tanich materacach, ale niska cena zwykle odbija się na jakości.

Dobrym źródłem opinii o produktach jest allegro, sprzedawcy mają mocno ograniczone możliwości ich edycji i usuwania, a także nie da się publikować fałszywych opinii (a przynajmniej jest to wyjątkowo trudne).

Kiepskie opinie zbiera ten model, ale też jest bardzo tani!

FDM Medic max 180 x 200 x 22cm H3

Za to materac z wyższej półki, kieszeniowy zbiera już praktycznie same dobre opinie. Trzeba uważać na tanie materace!

Posumowanie

Jeśli zdążyłeś/łaś kupić materac od firmy FDM i nie jesteś zadowolony/na. Pamiętaj że kupując towar przez internet masz prawo do zwrotu do 14 dni roboczych a jeśli firma nie zgadza się na to lub kontakt z nią w tej sprawie jest utrudniony to sprawa nadaje się do Rzecznika Praw Konsumenta. Także raczej nie należy bać się zamawiania.

Osobiście nie widzę powodów, aby nie zamawiać materacy z FDM, należy mieć jednak na uwadze cenę materaca, która mocno wpływa na jego jakość. Materac warto dobrać z konsultantem, na stronie FDM jest taka możliwość, uważam, że warto skorzystać.

Jeśli zaś szukasz opinii na temat firmy Fabryka Dobrych Materacy (FDM) ponieważ masz dopiero zamiar zakupić od nich materac to zerknij jeszcze na nasze TOP10 materacy. Porównaj ceny, zastanów się czego oczekujesz i biorąc pod uwagę, że materac powinien posłużyć Ci dobrych kilka lat polecamy te gdzie gwarancja jest najdłuższa.

FDM daje gwarancję na 24 miesiące (stan na maj 2023 znaleziona informacja na stronie producenta) oraz 30 dni testu jeśli zamawiasz materac na oficjalnej stronie, a np. materace marki SleepMed mają nawet do 15 lat gwarancji.

Sprawdź naszą listę TOP10 najlepszych materacy. Pamiętaj aby sprawdzić każdą firmę dokładnie przed zakupem.

Opinie z Ceneo dla oficjalnego sklepu FDM poczytasz tu:
https://www.ceneo.pl/sklepy/fdm.pl-s19679